امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
اولین نگاه ما به فتوشاپ سی اس 6 - Photoshop CS6 ملقمه ای از نرم افزارهای ایلوستریتور،
05-26-2012، 02:01 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 05-26-2012، 02:09 AM، توسط SH1Graphic.)
#1
اولین نگاه ما به فتوشاپ سی اس 6 - Photoshop CS6 ملقمه ای از نرم افزارهای ایلوستریتور،
[تصویر: 1334345815_ps-cs6-.jpg]

با مطالعه ویژگی های فوق العاده نرم افزار فتوشاپ متوجه تغییرات موثر و کاربردی این نسخه از فتوشاپ می شوید و به جرات می توان گفت از اولین نسخه فتوشاپ تا نسخه فعلی تاکنون فتوشاپ دچار این همه تغییر نشده است و اگر عنوان نمودیم ملقمه ای از نرم افزارهای ایلوستریتور، ایندیزاین، فلش و افترافکت پر بی راه نگفته ایم قابلیت های ویرایش فایل های وکتور از ایلوستریتور، اضافه شدن قابلیت استروک از نرم افزار ایلوستریتور و فلش، اضافه شدن قابلیت های ویژه ویرایش متن از ایندیزاین و پنل Propertice برای ابزار جایی که قبلا در نرم افزار فلش این پنل با این کار برد مشاهده شده بود و در نهایت ارتقا تایم لاین جهت ویرایش ویدئو ها و با قابلیت کنترل صدا و تصویر، که یادآور تایم لاین فلش و افترافکت است نوید نرم افزاری قدرتمند و بی رقیب را می دهد البته قابلیت سه بعدی که در این نسخه بسیار ارتقا یافته را نیز می توان به عنوان یک ویژگی کلیدی دیگر به وارد بالا اضافه نمود.

- مشاهده بخش اول این مقاله

گالری بلور
Photoshop CS6 شامل 3 نوع جدید از افکت های بلور است: field blur، iris blur، و tilt-shift blur. به علاوه، این انواع جدید بلور از یک وجه مشترک جدید HUD استفاده کرده که به شما اجازه می دهد تا تغییرات و تنظیمات بلور ها را به سرعت انجام دهید.
[تصویر: 1333609326_15_tilt_shift_blur.jpg]

استایل های تایپ
Adobe InDesign شامل استایل های Paragraph و Character است که به شما اجازه می دهد تا ظاهر متن در سندتان ر تغییر دهید. این ویژگی ها می توانند وقت زیادی را برای طراحان چاپ ذخیره کنند، کسانی که می خواهند تغییرات جهانی را در متن هایشان داشته باشند. Photoshop CS6 نیز شامل همین استایل های Paragraph و Character است که با استفاده از آن ها شما می توانید استایل های جهانی را اعمال کنید.
[تصویر: 1333609342_16_character_styles.jpg]

خط زمان (Timeline) جدید ویدئو
یکی از جالب ترین و هیجان انگیز ترین ویژگی های جدید در Photoshop CS6 قابلیت کار با ویدئو هاست. Photoshop CS6 در حال حاضر به ما این توانایی را می دهد که ویدئو ها را به ساده ترین راه ممکن ویرایش کنیم، وجه مشترک های حسی. در Photoshop CS6 شما می توانید ویدئو را باز کرده، ویرایش کرده، و حتی صدا گذاری کنید. و تا زمانی که بر روی آن در فتوشاپ کار می کنید، می توانید افکت های زیادی را که در ابزار تنظیمات فتوشاپ در دسترس است، بر روی ویدئوتان به بهترین نحو اعمال کنید. این شامل چیزهایی مانند تنظیمات لایه، فیلتر ها، ماسک ها، و چیزهای دیگر می شود.


مشاهده امکانات تایم لاین جدید فتوشاپ برای ویرایش ویدئوها
[تصویر: 1333609368_17_video_timeline.jpg]
[تصویر: 1333609380_18_video_layers.jpg]
سه بعدی (3D)
برای گسترش Photoshop CS6، تیم فتوشاپ تحقیقات زیادی در رابطه با اینکه چطور مردم می خواهند از سه بعدی استفاده کنند، انجام داده اند. در نتیجه، ویژگی های سه بعدی در Photoshop CS6 به طور مشخصی نوسازی شده است. این تغییرات و ارتقاء ها در زمینه های اجرا و قابلیت استفاده انجام شده است.

پنل فضای کاری سه بعدی، و پنل property جدید در CS6 ارائه شده است که به شما اجازه می دهد که تغییرات را به سرعت بر شئ سه بعدیتان به وجود آورید. یک وجه مشترک سه بعدی پیشرفته کار شما را ساده کرده است. با این وجه مشترک شما می توانید تغییرات را بر روی شئ ساده تان تنها با کلیک کردن و کشیدن شئ بر روی بومتان انجام دهید. به علاوه شما می توانید رنگ متن بیرون آمده را تغییر داده و حتی warpها و تغییرات را به متن جاری آنطور که انتظار دارید اعمال کنید.

پنل سه بعدی فتوشاپ
[تصویر: 1333609402_19_3d.jpg]

پنل property
در این زمینه تیم فتوشاپ پنل property را معرفی می کند. یک ابزار هوشمند move که می داند شما بر روی چه کلیک می کنید و حالا شما را با گزینه هایی برای روند ویرایش کردن که کار شما را کمی ساده تر می کند، آشنا می کند.
[تصویر: 1333513937_21_properties.jpg]

بهبودی های اجرایی (Performance Enhancements)
Photoshop CS6 دارای بهبود های اجرایی متنوعی است که در آن ها از Mercury Graphics Engine جدید استفاده شده است. این به معنای رندر کردن سریع تر برای سه بعدی، و تلف نشدن وقت بیشتر برای کار با Liquify است.
[تصویر: 1333609451_22_performance.jpg]

اندازه براش Liquify
رتوش کنندگانی که با تصاویر بزرگ کار می کنند می دانند که چقدر کار با براش های کوچک در Liquify آزار دهنده است. در Photoshop CS6، اندازه براش Liquify به 15000 افزایش یافته است.
[تصویر: 1333609467_23_liquify.jpg]

تمامی ویژگی های ابزار جدید Crop
Photoshop CS6 شامل تمام ابزار جدید Crop می باشد. ابزار جدید Crop به شما اجازه می دهد که با سرعت تصویرتان را مرتب کنید و این کار را با استفاده از یک ویژگی و با همکاری ابزار ruler، به شما این اجازه را می دهد که محدوده قسمت های برش داده شده را با استفاده از پیش تنظیمات ایجاد شده تعیین کنید، توانایی این را می دهد که به سرعت برش تان را بین جهت های منظره و پرتره تبدیل کنید، با استفاده از جدول های نمایشی متفاوت برش هایتان را نمایش دهید، به طور خودکار هم مرکز کنید و بسیاری موارد دیگر
[تصویر: 1333609489_29_crop.jpg]

براش های جدید
اگر یک چاپگر دیجیتال هستید و یا به طور مکرر در کارهایتان از براش ها استفاده می کنید، Photoshop CS6 دو نوع براش جدید را به شما ارائه می کند؛ براش هایی با نوک های قابل سایش، و براش های مانند ایربراش. براش هایی با نوک های قابل سایش مانند مداد های ذغالی عمل می کنند. نوک براش در حین کار به آرامی ساییده می شود. براش های ایربراش به کار شما حالتی واقعی مانند افکت های ایربراش می دهد.
[تصویر: 1333609504_24_erodable_brush.jpg]

ترمیم زاویه های عریض (Adaptive Wide Angle)
Adaptive Wide Angle ویژگی است که تیم Adobe قبل از اینکه نسخه آزمایشی بیرون بیاید در شهر نیویورک در یک رویداد معرفی نسخه ها (sneak peek event) آن را توضیح دادند. Adaptive Wide Angle به شما این اجازه را می دهد که اشتباهات و اعوجاج های لنز را در عکسی که با استفاده از یک لنز واید-انگل گرفته شده است را درست کنید.
[تصویر: 1333609562_30_wide_angle.jpg]


مشترک کردن پیش تنظیمات
در Adobe Photoshop CS6، مشترک کردن پیش تنظیمات شما بین کامپیوتر ها، همکار ها، و دوستان هیچگاه ساده تر از این نبوده است. مشترک کردن پیش تنظیمات به شما این اجازه را می دهد که براش ها، پیش تنظیمات، پترن ها، فضاهای کاری، و چیزهای بیشتر را به سرعت بین کامپیوتر ها و حتی نسخه های متفاوت فتوشاپ صادر کنید.
[تصویر: 1333609581_25_presets.jpg]

انتخاب های آگاهانه پوست
این ویژگی که تا حدودی مبهم است به شما این اجازه را می دهد که با استفاده از Select > Color Range > و سپس با انتخاب کردن Skin Tones از منوی کشویی تن های رنگی متفاوت پوست را پیدا کنید. حتی می توانید از آن بخواهید که صورت ها را پیدا کند.
[تصویر: 1333609597_26_skin_tones.jpg]

تنظیمات خودکار
Photoshop CS6 همچنین ویژگی های خودکاری برای Levels، Curves، و Brightness/Contrast ارائه می دهد.
[تصویر: 1333609616_28_auto_adjustments.jpg]

پترن های Scripted
در Adobe Photoshop CS6 شما می توانید script ها را به پترن هایتان اعمال کنید تا تمام بوم شما پر شود و برای این کار راه های جدیدی مانند Brick Fill، Cross Weave، Random Fill، Random Fill، Spiral، و Symmetry Fill ارائه شده است.
[تصویر: 1333609632_27_scripted_patterns.jpg]

JDI ها
JDI مخفف عبارت "Just Do It" (فقط انجامش بده) است، در Photoshop CS6، توسعه دهندگان زمانی را به کار بر روی ویژگی های کوچک جدید و درست کردن نمونه های قدیمی اختصاص داده اند. در زیر یک لیست از هر کدام از JDI هایی که در Photoshop CS6 کامل شده است را می بینید.


براش ها
- براش HUD تغییر اندازه داده شده و hardness داده شده و حالا می توان opacity آن را نیز تغییر داد
- افزایش اندازه براش به 5000px
- تغییر داینامیک های رنگی به هر استروک به جای هر نوک (گزینه های کاربری برای روش های قدیمی)
- مکان نمای Brightness/contrast برای بافت ها در زمان نقاشی
- تجسم براش براش نکته های آماری
- مکان نمای براش داینامیک براش را منعکس می کند برای نمونه های گرد و گرفته شده
قطره چکان
- نشان دادن لیست فرعی نمونه های اندازه برای ابزار های متفاوت eyedropper (نقطه سیاه، نقطه سفید، و غیره)
- اضافه کردن نوار گزینه های تنظیمات چشم پوشی شده لایه ها برای قطره چکان
- حالت های جدید برای قطره چکان برای انتخاب لایه های جاری و زیرین


فرمت های فایل
- خواندن تصویر استریو مشترک با فرمت های (JPS, PNS) به شما این اجازه را می دهد که عمق های بیشتری در فایل های TIFF داشته باشید
- خواندن فرمت BIGTIFF
- دادن انتخاب هایی به کاربران و چگونگی اینکه آن ها می خواهند با تصاویر شفاف در OpenEXR بر فایل باز کار کنند


گرامر (Grammar)
- نگه داشتن نظم در تمام برنامه ها
- استفاده از سبک گرامر سازگار در عنوان پنجره dialog (هیچ فرمانی نیست مانند "انتخاب یک رنگ".)


لایه ها
- اضافه کردن آیتم منو وابسته به قراین که افکت یک لایه را پاک می کند و تنها آن را غیر فعال نمی کند
- اضافه کردن گزینه های لرزیدن به Layer Styles برای Gradient Overlay و Gradient Stroke.
- اجازه دادن 00 یا تغییر به 00 در زمان کار وقتی که layer/fill opacity را تنظیم می کنید (قبلاً نمی توانستید که 0% داشته باشید)
- اضافه کردن گزینه های bicubic sharper و bicubic smoother در زمان free transform کردن لایه ها
- اجازه دادن به ایجاد تغییرات در blend modes به یکباره برای لایه های چندگانه
- اجازه دادن به قفل کردن لایه های چندگانه یا CMD+J به لایه های duplicate شده و گروه لایه ها
- اجازه دادن به ایجاد تغییرات لیبل های رنگی یکباره به لایه های چندگانه
- tooltips لایه برای قرار دادن اسم لایه (اگر مشخص شده باشد)
- بر روی پیکان های ضامن (گروه ها و افکت ها) در پنل لایه ها Opt+کلیک کنید تا تمام نشان ها بسته می شود
- نشان دادن blend اگر Blending Effects بر روی لایه مشخص شده باشد
- نشان دادن میزان opacity و blend mode صحیح برای لایه های پنهان شده
- رفتن به لایه بعدی در تغییر نام لایه درون برنامه، با زدن کلید های SHIFT + TAB به قبلی بروید
- فرمان جدید به افکت لایه در محل تصویر در لایه، ادغام کردن لایه های انتخاب شده در خودشان
- دوباره اعمال کردن افکت ها در پالت لایه ها برای برای هماهنگ کردن Z-order style/blend mode (پایینی ترین افکت ها در گزینه ها blending، یعنی drop shadow در زیر افکت های دیگر قرار دارد)


Liquify
- تغییر اندازه براش Liquify با میانبرها (shortcut)
- افزایش دادن اندازه براش Liquify به حداکثر و اضافه کردن گزینه ها برای load کردن آخرین mesh


پیش تنظیمات
- اضافه کردن پیش تنظیمات سند جدید برای دستگاه های مشترک (مانند iPhone، iPad و غیره)
- اضافه کردن پیش تنظیمات Gradient Map برای toning و split-toning
- سازماندهی مجدد پیش تنظیمات ابزار (تغییر دادن ایستادگی بعد از راه اندازی دوباره) اضافه کردن Contact Sheet II (برگه های تماس) به عنوان گزینه خودکارسازی یا Automation


SDK

- اضافه کردن توانایی در بازگشت یک نظم راهنماها در یک سند از فایل آغازگر SDK
- ایجاد توانایی دسترسی به اسم ابزاری که با اسم پیش تنظیمات ابزار از راه انتخاب های آغازگر پیوسته است
- ایجاد ویژگی پنل marquee، lasso، و mask که دارای بخش های اعشاری مثل ویژگی dialog است
- در حافظه ماندن ویژگی radius زمانی که dialog برای انتخاب از یک مسیر نشان داده می شود


Transform
- به وجود آوردن موقعیت کشیدن منحنی وکتور
- پنهان نشدن آیکون شئ هوشمند در زمان Transform کردن یک لایه
- چرخاندن 90 حتی با بعدی به اندازه x پیکسل برای نرم بودن
- Undo یا غیر فعال کردن auto -rotate بر روی حالت باز


UI
- جابه جا کردن نوار برنامه ها و کاهش دادن درگ نوار برنامه ها به 30%
- در Windows در قسمت New و با کلیک بر روی سربرگ یک سند یک سند جدید باز می شود (که همیشه تنها در Mac چنین حالتی وجود داشت، حالا در Windows هم وجود دارد)
- اضافه کردن پنجره "Don't show again" (دیگر نشان داده نشود) به اخطار های Purge


متفرقه

- فعال کردن Split Channels برای سند ها با لایه ها
- انتخاب حالت Hex با پیش فرض و اجازه دادن به قرار دادن # در clipboard (مانند #fffffff)
- افزایش دادن استحکام GPU با صلاحیت اولیه GPUها بر روی fly قبل از استفاده
- انتخاب خودکار بهترین روش نمونه برداری دوباره براساس نوع تغییر اندازه
- فعال کردن تنظیمات Invert و Threshold برای ماسک ها در 32 -bit
- نگه داشتن SHIFT در طول راهاندازی برنامه برای غیرفعال کردن جزء سوم plugin ها
- اضافه کردن پیام اخطار که تصاویر 16 -bit نمی توانند اندازه فایل شان را در Save در JPEG dialog نشان دهند
- اضافه کردن فرمان برای درج کردن "lorem ipsum" برای تایپ


وسایل لازم سیستم
اگر در رابطه با وسایل سیستم برای Photoshop CS6 نگران هستید، در اینجا جزئیات بیشتری را می بینید: - RAM به اندازه 1GB.
- فضای hard-disk به اندازه 2GB برای installation؛ فضا های خالی اضافه برای installation مورد نیاز است.
- نمایشگر با 1024×768 (1280×800 پیشنهاد می شود) resolution با رنگ 16-bit و 256MB (اندازه 512MB پیشنهاد می شود، برای Photoshop Extendedلازم است) از VRAM.
- سیستم با قابلیت OpenGL 2.0.
- DVD-ROM drive.
- ارتباط اینترنتی و ثبت نام برای فعال بودن نرم افزار لازم است. این نرم افزار نباید بدون فعال بودن به کار گرفته شود. Broadband ارتباط اینترنتی برای سرویس های آنلاین لازم است.
- بعضی ویژگی های GPU فعال و ویژگی های سه بعدی در Windows XP پشتیبانی نمی شود.


نتیجه نهایی
هر زمانی که Adobe نسخه های جدید Creative Suite را عرضه می کند، طراحان به این فکر می کنند که آیا این واقعاً پیشرفت داده شده است. ما شخصاً می دانیم که بسیاری از طراحان بودند که از CS5 فرار می کردند. برای آن ها،CS5 دارای ویژگی های جدید کافی نبود و تنها نام پیشرفت کردن را به خود اختصاص داده بود. بعد از نگاهی دقیق تر به Photoshop CS6، ما فهمیدیم که قطعاً پیشرفتی ارزشمند در آن به وجود آمده است.

Photoshop CS6 ویژگی های جدید زیادی دارد که می تواند جریان کاری شما را ارتقاء داده و تنظیمات ابزار شما را گسترش داده است. قابل ذکر است که ویژگی های جدید آن شامل یک فضای کاری سه بعدی با نمایی جدید (در Photoshop CS6 Extended)، ابزار های مدیریت لایه، ذخیره پس زمینه و بازیابی خودکار، ارتقاء وکتور و استروک، خط زمانی جدید ویرایش ویدئو، نمونه جدید ابزار crop می باشد.عکاسان و رتوش کنندگان از کار با آن لذت خواهند برد و با ارتقاء ابزار Liquify و فیلتر جدید Adaptive Wide Angle سطح کاریشان بالاتر خواهد رفت.

Photoshop CS6 پیشرفت های زیادی در مقایسه با Photoshop CS5 داشته و تا امروز بهترین نسخه فتوشاپ است. اگر به پیشرفته کردن فتوشاپ تان فکر می کنید، ما به شما اطمینان می دهیم که باید Photoshop CS6 را دانلود کنید و هر زمان که ممکن شد آن را امتحان کنید. زمانی که کمی وقت گذاشتید و با آن کار کردید، ما فکر می کنیم که شما حتماً مانند ما تحت تاثیر قرار خواهید گرفت.


شما چه فکر می کنید؟
حالا ما سخنمان را به گوش شما رساندیم. شما چه فکر می کنید؟ شما به دنبال چه ویژگی هایی می گردید؟ آیا فتوشاپ تان را پیشرفته می کنید؟
Ziman, pênaseya me ye
Website
[تصویر: 1327191460.gif]
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

صفحه‌ی تماس | انجمن اجتماع اندیشه | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS